Wydarzenia

Cztery pory roku z fizjoterapią




Ruch wyzwolony przez muzykę

Jeśli czujesz zmęczenie zawrotnym tempem życia, brakuje Ci energii i sił, a Twoja efektywność w pracy  maleje, przyjdź  do nas na zajęcia, które zadziałają terapeutycznie.  

To wielopłaszczyznowe podejście do ruchu:

  • dążymy do równowagi pomiędzy ciałem i psychiką,
  • ruch, który wykonujemy nie jest narzucony, pochodzi z wewnątrz naszego ciała, jest wyzwolony przez muzykę  i stymulowany przez potrzeby emocjonalne,
  • Przywróci nam radość życia, doda energii i optymizmu, pozwoli na nieskrępowaną ekspresję i usunie napięcia i blokady w naszych ciałach.

 

Uczestnicy zajęć poruszają się w swoim stylu, rytmie i tempie  a uzewnętrznianiu emocji, służą różne metody i techniki  choreoterapii. 

Na takie zajęcia serdecznie ZAPRASZAMY ! Nie ma limitu wieku.

Osoba, którą charakteryzuje równowaga pomiędzy ciałem i psychiką, to człowiek zdolny do efektywnego funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości i skutecznego pokonywania trudności.

To właśnie ruch, zrodzony przez emocje, ma ogromny wpływ na naszą biologię i życie.

Jeśli do ruchu wyzwalanego muzyką, dodamy pasję i pozwolimy mu rozprzestrzenić się na całe ciało, to tak rozumiany taniec ciała i duszy, pozwoli wyrazić nas samych, przywróci nam radość życia, doda energii i optymizmu, a także zwiększy naszą samoakceptację.

Pozwoli też na nieskrępowaną ekspresję, usuwając tym samym wszelkie napięcia i blokady w ciele.

Tak rodzi się głęboka świadomość sposobów reagowania ciała na nasze myśli i emocje, integrując nas w jedno -  w CUD  ( Ciało, Umysł, Duszę).

Zajęcia prowadzi mgr Krystyna Kasperska

Tel. 607 735 022


 

Obraz
cud1
Obraz
cud2

 




Recepta na ruch

to podcast, w którym prowadzący wraz z Gośćmi udowadniają, że ruch jest lekiem i namawiają do zażywania go w różnej postaci. W audycji będzie można usłyszeć specjalistów związanych ze światem sportu i medycyny. Lekarze, fizjoterapeuci, trenerzy i sportowcy opowiadając o swoich doświadczeniach stosowania ruchu jako leku , zaprezentują wyniki badań i przekażą swoje rekomendacje w postaci „recepty na ruch” zawierającej odpowiednie postaci i dawki tego leku.

Twórcą podcastu jest doświadczony fizjoterapeuta kliniczny i adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - dr n. med. Tomasz Chomiuk. Realizację projektu wspiera wraz z Zespołem Kierownik Zakładu Rehabilitacji Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM - dr hab. n. med. i n. o zdr. Anna Hadamus.

Zapraszamy do śledzenie podcastu na stronie www.receptanaruch.pl

Obraz
recepta na ruch